Lagar & Förordningar

Lagar & Förordningar är en kostnadsfri rättsdatabas från Norstedts Juridik där alla Sveriges författningar och EU-rättsliga dokument finns samlade. Nu kan organisationer och företag prova den mer omfattande juridiska informationstjänsten JUNO - gratis i 14 dagar - läs mer om erbjudandet och vad du kan få tillgång till här.

Dokumentet som PDF i original:

52007XG0503(01).pdf

3.5.2007   

SV

Europeiska unionens officiella tidning

C 99/5


Förteckning över rådets utnämningar

(Januari, februari och mars 2007) (sociala området)

(2007/C 99/09)

Kommitté

Mandatperiodens utgång

Offentliggjord i EUT

Ersatt person

Avgång/Utnämning

Ledamot Ordinarie/ Suppleant

Kategori

Land

Utnämnd person

Tillhörighet

Datum för rådets beslut

Rådgivande kommittén för fri rörlighet för arbetskraft

13.9.2008

C 242, 7.10.2006

Daiga ERMSONE

Avgång

Ordinarie ledamot

Arbetsgivare

Lettland

Kristīne DOLGIHA

Latvian Employers' Confederation

16.4.2007

Styrelsen för Europeiska fonden för förbättring av arbets- och levnadsvillkor

18.10.2007

C 317, 22.12.2004

Jonas BERING LIISBERG

Avgång

Ordinarie ledamot

Regeringar

Danmark

Ole BONDO CHRISTENSEN

Ministry of Employment

16.2.2007

Styrelsen för Europeiska fonden för förbättring av arbets- och levnadsvillkor

18.10.2007

C 317, 22.12.2004

Paolo REBOANI

Avgång

Ordinarie ledamot

Regeringar

Italien

Valerio SPEZIALE

16.2.2007

Styrelsen för Europeiska fonden för förbättring av arbets- och levnadsvillkor

18.10.2007

C 317, 22.12.2004

Francesca PELAIA

Avgång

Suppleant

Regeringar

Italien

Lorenzo FANTINI

Ministero del Lavoro e della previdenza sociale

16.2.2007

Styrelsen för Europeiska fonden för förbättring av arbets- och levnadsvillkor

18.10.2007

C 317, 22.12.2004

Lenia SAMUEL

Avgång

Ordinarie ledamot

Regeringar

Cypern

Orestis MESSIOS

Labour Relations Officer

16.2.2007

Styrelsen för Europeiska fonden för förbättring av arbets- och levnadsvillkor

18.10.2007

C 317, 22.12.2004

Charalambos KOLOKOTRONIS

Avgång

Suppleant

Regeringar

Cypern

Yiota KAMBOURIDOU

Labour Relations Officer

16.2.2007

Styrelsen för Europeiska fonden för förbättring av arbets- och levnadsvillkor

18.10.2007

C 317, 22.12.2004

Laura SIRVYDIENE

Avgång

Ordinarie ledamot

Arbetsgivare

Litauen

Andrius GUZAVICIUS

LPK

22.3.2007

Styrelsen för Europeiska fonden för förbättring av arbets- och levnadsvillkor

18.10.2007

C 317, 22.12.2004

Marija ZOKAITE

Avgång

Suppleant

Arbetsgivare

Litauen

Edmundas JANKEVICIUS

LPK

22.3.2007